Vlasy

K úplnému vývinu vlasov dochádza vtedy, ak dokážu prejsť troma hlavnými fázami rastového cyklu – anagénnou (rastovou) fázou, katagénnou (prechodnou) a telogénnou (pokojovou). Ak dôjde k narušeniu cyklu, vlasy sa nevyvinú do takého štádia, ako by mali a tým sa rast vlasov preruší, čo spôsobuje ich lámavosť a vypadávanie.

SkinBooster obsahuje vo svojom zložení prírodnú formu keratínu v peptidovej forme. Keratínový proteín je jeden z najbohatších prírodných foriem aminokyseliny cysteínu. Keratínové peptidy dodávajú organizmu všetky SÍROVÉ aminokyseliny (cysteín, serín, metionín i kyselinu glutámovú). Tie sú nevyhnutné pre zdravý rast vlasov i nechtov. Vitamín B7 (biotín) prispieva k udržaniu zdravých vlasov a zdravej pokožky.

 

SkinBooster a jeho pôsobenia na vlasy:

  • Zabraňuje vypadávaniu vlasov
  • Predlžuje životnosť vlasov
  • Dodáva vlasom všetky potrebné aminokyseliny na tvorbu nových a štrukturálne kvalitných vlasov
  • Zabraňuje štiepeniu novo vyrastených vlasov
  • Zlepšuje silu vlasov
  • Skvalitňuje ich vzhľad a lesk

SkinBooster - Vlasy

Vlasy sú vláknové doplnky kože, obsahujúce obrovský počet chemických látok, ktoré robia ich zloženie bohatším. Najviac zastúpenou zložkou je KERATÍN, ktorý tvorí až 88 % štruktúry vlasu a jeho hlavnou úlohou je dodať vlasom pevnosť, lesk a jemnosť. Na zložení sa podieľa tiež veľké množstvo aminokyselín, z ktorých najvýznamnejšou je cysteín.

Stavba vlasu

Vlas sa skladá z troch základných vrstiev:

  1. Kutikula – vonkajšia vrstva vlasu so šupinatým povrchom, ktorá spĺňa ochrannú funkciu pred vonkajším poškodením vlasu. Ak sú šupinky uložené husto vedľa seba a neprekrývajú sa, vlasy sú lesklé a jemné. Avšak keď sa bunky chemicky alebo fyzicky ničia, vlasy zostávajú tenké a lámu sa.
  2. Kortex – vlasová vrstva, nachádzajúca sa pod kutikulou. Zložená je z odumretých buniek, formujúcich sa z vlákien keratínu. Vlákna keratínu vytvárajú najmenšie stavebné jednotky, tzv. mikrofibrily, ktoré sa postupným rozrastaním modelujú do makrofibrilu. Keratínové vlákna dodávajú vlasom trvácnosť a elasticitu. Kortex obsahuje taktiež melanín, ktorý udržuje prirodzenú farbu vlasov.
  3. Medula (dreň) – je centrálna časť vlasu, ktorá sa však nenachádza u všetkých typoch vlasov. Napríklad u dlhých vlasov sa medula nachádza iba v korienkoch, no v chlpoch je rozvinutá nadmieru. Medula sa skladá z mäkkých keratínových buniek a vzduchových bublín, ktoré vykonávajú funkciu termoregulácie.

Vlasy

„VLASY SÚ PEVNEJŠIE, LESKLEJŠIE, KRAJŠIE A VYŽIVENEJŠIE“

PROSTE DOKONALÉ