Pleť

SkinBooster obsahuje dva druhy kolagénových značkových peptidov  (Verisol, Fortigel) s viacerými preukázateľnými štúdiami na pleť, vlasy a nechty. Zabraňujú prehlbovaniu vrások a vzniknuté vrásky vypína. Predchádza tvorbe vrások, či už spôsobených starnutím alebo i mimickým vráskam. Zvyšuje elasticitu pleti už v priebehu 4 týždňov užívania. Zvyšuje hydratáciu pokožky vďaka elastínu tiež značkovej kvality, ktorý spolu s kolagénom na seba viaže kyselinu hyalúronovú a tá až 1000 násobné množstvo vody ako jej jej hmotnosť.  Jej úlohou je hydratovať elastínové a kolagénové vlákna aby nedošlo k prepnutie, vysušeniu a poškodeniu. Spolu tieto tri časti vytvárajú tzv. extracelulárny matrix, ktorý tvorí základ pre vodu a zabezpečuje HYDRATÁCIU, ELASTICITU teda pružnosť a dokonale HLADKÚ PLEŤ BEZ VRÁSOK.

SkinBooster a jeho pôsobenie na pleť :

 • Vypína vrásky
 • Zabraňuje prehlbovaniu už vzniknutých vrások
 • Preventívne zabraňuje tvorbe nových vrások v akomkoľvek veku
 • Dodáva pleti pružnosť, vyrovnáva i jemné kontúry
 • Omladzuje kožné bunky a vracia pleti mladší vzhľad
 • Zabezpečuje hydratáciu pleti z vnútra
 • Chráni pokožku pred vonkajšími i vnútornými negatívnymi vplyvmi voľných radikálov
 • Zmierňuje príznaky starnutia vo forme pigmentových škvŕn
 • Dodáva krásny, mladistvý vzhľad pleti
 • Vďaka selénu prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom
Pleť

Koža je najväčší orgán ľudského tela. Pokrýva celý jeho vonkajší povrch. Plošne sa jedná o najväčší orgán tela. Jej plocha sa pohybuje v závislosti od telesnej konštitúcie a veku okolo 1,5 – 2 m2 a jej hmotnosť predstavuje 3,5 až 10 kg, resp. 14 % telesnej hmotnosti, (u novorodenca je to asi 0,25 m2).  Koža človeka je samostatný orgán a s vnútornými orgánmi je prepojená prostredníctvom nervových vlákien, krvných a lymfatických ciev. Spolu s ostatnými kožnými útvarmi ako sú vlasy, chlpy, nechty, potné a mazové žľazy, tvorí koža geneticky podmienený fenotyp človeka.

Stavba kože

Ľudská koža (cutis) sa skladá z 3 hlavných vrstiev:

 • pokožky (epidermis), ktorá obaľuje telo zvonku a chráni ho pred škodlivými okolitými vplyvmi
 • zamše (dermis), ktorej väzivové tkanivo prepožičiava koži pevnosť a tvar
 • podkožia (subcutis), ktoré slúži telu ako ochranný vankúš a ako zásobáreň živín pre látkovú výmenu

SkinBooster pôsobí v každej jednej rôznym spôsobom.

V najvrchnejšej vrstve kože

Pokožke (epidermis) zvyšuje hydratáciu a zabraňuje trans epidermálnemu úniku vody. Tento efekt je zabezpečený dodaním látok, ktoré pôsobia ako zátky pre únik vody z pokožky najmä v suchom alebo chladnom prostredí. Hydratovaná pleť je základom pre zastavenie tvorby vrások, vypnutiu pokožky s hladkou a jemnou štruktúrou.

V strednej vrstve kože

Zamše (dermis) podporuje tvorbu kolagénovýchelastínových vlákien a zabraňuje ich deštrukcii. Kolagén a elastín zaisťujú práve silu a pružnosť pre strednú vrstvu dermu. Doplnením týchto látok zvnútra, SkinBooster podporí prirodzenú tvorbu vlastných zložiek ako je kolagén a elastín, čím zvyšuje ich pôsobenie na pleť zvnútra.

V najspodnejšej vrstve

Podkoží (subcutis), ktorá uchováva energiu, pôsobí ako tlmič nárazov a tvorí izoláciu tela, pôsobí SkinBooster na kolagénové vlákna. Tie držia pokope tukové bunky. Ak je štruktúra kolagénových vlákien porušená nedostatkom kolagénových peptidov, tukové bunky nie sú držané pokope a pôsobia tlakom na strednú vrstvu kože. Tá sa sa začne vlniť, čo môžeme pozorovať ako celulitídu.

Mladá koža

Mladá koža - Pleť

Stará koža

Stará koža - Pleť

„PLEŤ JE MLADŠIA, HYDRATOVANÁ, BEZ VRÁSOK“

PROSTE ÚŽASNÉ